aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! What is the first step in drawing a 40° angle? A.Line up the ray with the baseline and origin on the protractor B. Draw a mark on the paper at 40°
Alexa wrote down a decimal number that is greater than 2.4 but less than 2.8. Select two numbers that Alexa could have written down. * 1 point 2.50 2.41 2.39 2.
The country projected to have the highest population in 2050 is (5 points) Select one: a. China b. India c. United States d. Nigeria
in the year 2005 a company made $6.6 million in profit for each consecutive year after that their profit increase by 9% how much would a companies profit be in
which text structure does the author use in the section "A Daring Plan?"
Glaucoma is a disease of the eye that is manifested by high intraocular pressure. The distribution of intraocular pressure in the general population is approxim
The Dodd-Frank Wallstreet Reform and Consumer Protection Act evolved from the mortgage industry meltdown, which was the consequence of deceptive behavior of pro
Can someone help me with this quick ??
A Blitzkrieg gave opponents a-lot off time to prepare to fight back against O True O False
Explain effect of climate change