happy15 happy15
  • 04-03-2016
  • Mathematics
contestada

describe another method to compare the costs of 24 cents and 18 cents

Respuesta :

Blast
Blast Blast
  • 04-03-2016
24:18 = 4:3

I hope this is what you want
Answer Link

Otras preguntas

Briefly explain the relationship between nutrition, health and nutritional status
Suppose the point (x,y )is tranlated horizontally c units.
What can be done to identify barriers to building a loyal customer​ franchise?
Early settlers didn't have grocery stores and pizza delivery. Give at least two examples of how settlers used their environments to help them survive
estimate the number of table tennis balls that would fit (without being crished) into a room that is 4 m long, 4 m wide, and 3 m high. assume that the diameter
Helppppppppppppppp helppppppppp
the length of a rectangle is five less than twice it's width.if the perimeter of the rectangle is 56 inches,find its dimensions.
B. if lucinda has only $18 to spend and the price of kewpie dolls and the price of beanie babies are both $6, how many of each would lucinda buy if she were rat
The intense loyalty to country that caused much of the tension in europe was called _____.
Given 2x - y = 6, solve for y. A) y = 2x + 6 B) y = 2x - 6 C) y = -2x + 6 D) y = -2x - 6