zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP WILL MARK YOU BRAINLIEST!! No fake answers pls
The usage label that best describes a word used in casual conversation, in letters to friends, and in informal talks is ________.
WILL GIVE BRAINLIEST FOR RIGHT ANSWER! 1. Write an equation relating W to T. 2. Then use this equation to find the total amount of water after 14 minutes.
I have no clue how to do this. Please help!
Which statement is correct?
What is the point of view in the excerpts from Olaudah Equiano’s memoir?
how long does it take to get omicron after being exposed
what french monument has a small-scale copy in gómez palacio, mexico?
Why do Americans have such diverse diets ?
what does quantative mean