theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Describe a scenario where a property owner might argue that his property is being “taken” from him by a local government because of a restriction that is put on
1. Your heart is very important organ of the circulatory system. Enumerate 3 ways on how to take care ofyour heart so that it can stay healthy.2. Why do people
what is a equivalent angle
The two abundant gases in the atmosphere are
Which county seat lies within the county that has the smallest land area? A. Kent B. Dover C. Wilmington D. Georgetown (use the table in the photo to answer the
Since the number of atoms in a substance is so large, a unit to count them was created. This unit is the number of atoms in 12 grams of carbon-12 known as A) a
Plz help due tomorrow
Brainly app won't let me watch ads anymore. I search my question and there is no skip button to watch an ad it only makes me buy the premium. I have noticed the
cual es la raíz cuadarada de diez
A computer programmer worked 12 hours and earned $504. What is the hourly rate? pleas help as fast as posible you will gt 100 points