SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Which was necessary in completing and adopting the U.S. Constitution? A. compromises on many issues B. lessons on democratic government C. threats to states
you throw a rock straight up into the air with a speed of 11.5 m/s. How long does it take the rock to reach its highest point?
Is there any disadvantage to a government subsidizing domestic firms to make them able to compete in price with cheaper imported goods? No, it helps domestic co
what is nine tenths plus four 15ths equal
In Sara sees red how does the mountain trail seem different to Sara when she sees the injured woman than it had seem to her in the past
Give an example of how migration affects population size?
What's the opposite of the color gray? I know that gray is a mixture of white and black but is there a direct opposite?
give the nth term and the next term of this 8,13,18,23,28
Total sales: 210.13 Sales tax rate: 7.25% What are you supposed to do
a decrease in the magnitude of velocity is called