monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
How did the climate and geography influence the life expectancy, family life, immigration and economic development of the southern colonies?
Help just one question can you show steps
What are the coefficients of 12-8x+14y
What is significant about Georgia’s cotton, Vidalia onion, peach, and peanut crops? (A) Georgia must import these crops from other states. (B) These crops are a
Before exercising, he must spend at least five minutes warming up. nswer
plzz help will give branlisest
The Ideal selling price for a certain car is $26,000. The make a good deal app indicates that local prices could vary by 6 percent. What is the lowest price you
The changes in the land in the path of a receding glacier is a good example of ____________________.
The Super Villains have jammed your communications. Solve these questions to unjam communications. VE 11 DET TETTE 1. What is the main Idea of the first paragr
What were the privileges of the elite based upon?