jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

given the polynomial x^4-3xy^2 find a polynomial of x so that the sum of the polynomials equals 4x^5+7xy^2 PLZ HELP WILL MARK BRAINLEST IF CORRECT WITH SOME WHA
the number of two digit is equal to four times the sum of digits. if the product of digits is 8 .find the number.​
The most appropriate target behavior for a training program designed to teach parents of children with autism to deliver reinforcement effectively would be
please urgent please help
a park is 50 metre long and 30 metre broad find its area and the cost of grassing it rupees 70 per square metre​
As if indeed the deadliest enemies of the Church were not these impious pontiffs [popes] who allow Christ to be forgotten through their silence, fetter him with
Matthew made a fruit salad, in which the ratio of blueberries to red grapes is 8:6. If Matthew used 36 red grapes and the rest were blueberries. How many pieces
5 differences between endothermic and exothermic reaction
Cardinal number of set A=1,2,3,4,0,7 is 6
i need help pls ill mark brainliest​