hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

14 In which group are all the elements found naturally only in compounds? (1). 18 (3) 11 (2) 2 (4) 14
From where and which direction did American forces move to fight the British in Frenchtown?
How did ideas of american independence change from 1763 to 1783.
A bar of copper (Copper = 0.385 J/g.°C) and a bar of aluminum (Aluminum = 0.897 J/g.°C) have the same mass. Which requires more energy to increase the temperatu
Evaluate (x +40) -- 23 when 2 = = 8. 8 O A. 5 B. 48 C. 6 D. 8 Pls help
Teasing hurts people.How would you react if you see children teasing your friend who is fat ?
Short, difficult activities that push your body are called A. aerobic activity B. anaerobic activity C. muscle strength D. exercise
I NEED HELP TMR IS THE LAST DAY TO TURN THIS IN
Jake is wrapping a gift that is in a box with the following dimensions. Length: 12 inches Width: 4 inches Height: 8 inches Havana is wrapping a gift whose box's
How to find left and right inverse of a 3x2 matrix.