2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

What is the best estimate for the length of a bike
What is la patente mean in a sentence
A DNA sequence that is 15 nucleotides long would give rise into a polypeptide sequence that was how many amino acids long? A. 1 B. 3 C. 5 D. 15
describe the steps involved when water and ice weather rocks
Political campaigns use technology such as the internet, blogs, television, radio and cell phones to distribute their message. True or false
A list of numbers in a specific order
Which quotation sums up Herbert Hoover's beliefs about government's role? A. “I do not believe that the power and duty of the general government ought to be ext
What places are likely to support a large consumer population? A. regions that receive abundant sunlight B. areas that have many scavengers and decomposers C. e
What are the roots of the equation y=x squared +x-42
Name two different market structures. Describe how and why they each have a different competitive situation.