alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

If you have earned income, which of the following retirement devices must you contribute to, by law? A. IRA B. Pension plan C. Social security (FICA) D. Ves
Use the terms gas, liquid, condensation, solid, and evaporation.? I can do the expiremnt I DONT HAVE ICE!/ Use the terms mentioned above to describe what happen
What are small organelles that make proteins
You pay $10.32 for 8 music downloads. What is the rate of cost per download?
What organization did President Wilson create in order to influence public opinion during World War I? a. the Federal Bureau of Investigation b. the Committee
Give an example of a free rider.
Who became king of France after Napoleon was exiled? Louis XVIII Georges Danton Joseph Guillotin Joseph Bonaparte
Which of the following is an example of a homogeneous mixture? A. Zinc B. Copper C. Sand D. Bronze this is for Earth science
People once believed that the world was flat. What changed their minds? A) the invention of the globe B) Queen Mary decreed the world was round C) continued t
Heat in a substance is an example of _____ energy?