jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

what is the lymphatic system
for any voltage the battery offers the light bulb uses the same amount of power true or false
Which of the following was an EFFECT of Harriet head injury.
Summary on Bulgarias abandoned children
It's OK to access BCA Web while Epic is available. a.True b.False
what is the most inspiring thing you've ever been told?
Who is announced as the winner of Spring Fling Queen by Duvall?a) Regina Georgeb) Caddy Heronc) Gretchen Wienersd) Karen Smith
\large{\dfrac{2}{7} \div 6 =}
inequality 3x -6 ≤ -3
Competing priorities, distractions, and information overload may contribute to: a) Stress b) Happiness c) Sleep quality d) Appetite control