ahmourei
ahmourei ahmourei
  • 01-05-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate: $1.12 for 8.2 ounces

Respuesta :

LacyMarie
LacyMarie LacyMarie
  • 01-05-2016
If you need the Unit Rate for ounces, divide $1.12 by 8.2. Rounded it would be $0.14.
Answer Link

Otras preguntas

this is uncle Ben third time visiting Paris fact or opinion​
the linear equation of the line in slope-intercept form
What is m∠2 if m∠1 is 46 degrees
The perimeter of the triangle below is 54 units. Find the length of side AB. Write your answer without variables. A 5z 4z + 3 C z+1 B AB =
Which processes are shown in the image above?
How does it support Wiesel’s main idea about indifference ?
How to solve 3y-2x+3=0?
What is the answer to number one
The diameter of a circle is 10 m. Find its area to the nearest tenth
Perform the operation (x^2+2x+8)+(-x^2-3x-7)