mathgeek5
mathgeek5 mathgeek5
  • 03-05-2016
  • Mathematics
contestada

Sandy has box of chocolates. Box cost $2.00. In box has 8 chocolates. How much does each chocolate cost.

Respuesta :

fruitista
fruitista fruitista
  • 03-05-2016
so you must find individual prices.


Start by doing the price($2.00)divided by the amount in box(8) 


you should get 0.25 or 25 cents per chocolate
Answer Link
sam1022
sam1022 sam1022
  • 03-05-2016
Divide $2.00 by 8 and your answer is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

triangle ABC is shown. what is cos ​
21 2f=9f what does f equal
A train is moving at a speed of 60km/hr. How far it it will travel in 30 minutes. ​
Which of the following is an OPINION about the Star-Spangled Banner
pleaseeeee i have a exam tmrrrrrr
In public speaking, sound ethical decisions involve weighing a potential course of action against the persuasive goals of the speaker. an interpretation of the
Plague is to insects as constellation is to?
A specified example of adaptation in translation
Please answer 10 points fast!!!!
HELP PLEASEWhat is the volume of the cylinder?​