RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

what is the significance of hadrian's wall? a.the wall has a monument to fallen roman soldiers b.the wall marked the boundary between acient greece and rome c.t
The Spanish word for day is?
Based on its Latin roots, when should people who are contemporaries have lived? 100 years ago During Roman times At the same time During the present day
identify the vertex of the parabola with the quadratic equation u =6x squared - 72x + 220
A washer and dryer cost $600.00 combined. The cost of washer is 3 times more than dryer. What is cost of dryer?
Nicholas bought 5 pens for $3 at this rate how much will he spend on 8 pens
Legumes are plants that produce: bacteria phosphorus nitrogen compounds carbon dioxide
what's the name of the file mainly used to save power point
Amelia receives a treat bag. the treat bag contains 10 gumballs, 5 pixie sticks, 2 bracelets, and 3 chocolates. If Amelia selects 3 items from her treat bag w
I need help with this question