sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
What is adaptation in animals and plants
What is adaptation in animals and plants
three things scientists learned about earth in beginning of 1800s
What is does the phrase foe to ambition.
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
What is 0.75 as a fraction in simplist form
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?