TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Three of the branch which is the least democracy and why?.
describe each of the six step of the selection of illustrated in chapter 12
In what way was Manuel Maria Ponce an unusual child? A. He was always large for his age B. He wrote a musical piece at age 5 C. He was a famous dancer by age 19
How was the constitution different from the articles of confederation?
For what type of beer is the czech republic known?
Write the place value of the underlined digit 0.724
George observed a difference in measurements for the same item at different altitudes due to variation in gravity. Which type of scale did he likely use?
A student solves the problem 354 divided by 24. The student finds an answer of 13 R40. Explain how you can tell that the answer is incorrect just by looking at
What is the magnitude of the gravitational field midway between the earth and moon? ignore effects of the sun.
What were shipped across the Atlantic Ocean to the American colonies?