becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following fractions is a repeating decimal? * 5/8 10/12 2/4 9/24
The volume of 5 grams of a substance is 2cm^2. Calculate the density. What might this substance be?
How many mililiters of a 6 00 M NaOH solution are needed to provide 0 330 mol of NaOH?​
Which computer component converts high-voltage AC current to low-voltage DC current? speakers power supply motherboard cooling unit
Two tectonic plates are moving in opposite directions underneath the Pacific Ocean. In this area, we will be able to find a. An oceanic mountain range b. Volcan
Is the quotient of a rational number andan irrational number always irrational?Explain.​
What do you mean by the speed of car is 40 km per hour
in algerbra we use an blank to represent a varible
Simplify this (3x-5)(2x+1)
Conversation 1 and 2 fill in the blanks Carlos: ____________________. Gregorio: Hola Gregorio. Carlos: ¿______________________? Gregorio: Estoy bien.¿ _________