BBRRUU
BBRRUU BBRRUU
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me I need help

Please help me I need help class=

Respuesta :

davisglo1991 davisglo1991
  • 03-12-2019

Answer:

3.51

Step-by-step explanation:

i took 9.2 ÷ 4.14 to find how much they charged per oz. then i took 7.8 and multipled it by 45 cents per oz.

Answer Link
LukyChoose
LukyChoose LukyChoose
  • 03-12-2019

Answer:

A. 4.14/9.2=0.45

B. 0.45×7.8=3.51

Answer Link

Otras preguntas

Help me please. I am having troubles with my math homework.
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
What are the first 4 terms of the arithmetic sequence in the graph? Enter your answers in the boxes. ___ , ___, ___, and ___
Who founded New France?
Which piece of equipment would give the MOST accurate measurement of 45 mL of a liquid? A) A 100 mL graduated cylinder B) A 50 mL graduated cylinder C) A
Help! Idk how to solve this :/
Solve the problem using the guess-and-check method. It takes 6 boxervillians to change a light bulb, and there are 84 boxervilians at a light bulb-changing par
Please help 30 points :)
I just have 2 answer choice questions and I need help! Brainliest, thanks, ratting etc.
the women walked through the entrance