iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

simplify. 2(x-2y)-5x+6y-1=
help me please help helpfnfbdbdbdbdbdb
solve the quadratic equation Make sure the equations equal 04w^2 - 42w + 20 = 0PLEASE SHOW YOUR WORK!
Select the correct answer from each drop-down menu. How does the food cycle begin and end? The food cycle begins with the process of and ends with 1st blank:
identify four causes of lack of basic servises​
it is not always possible to get informed consent when conducting observational research. under what condition(s) would informed consent be necessary? chegg
704 2/11 - 1 Assignment: Research Paper Write a 5-7 page (approx 1250-1750 words) page paper on one of the following topics: • Ultra-rapid detoxification (aka a
Mrs. Figueroa made a spaghetti dinner for the cheerleaders after practice. She purchased four and three fourths pounds of beef for $3.99 per pound. How much mon
scientific thinking usually starts with what?
HELPP DUE TODAY Geometry bisectors