abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

When Mendel crossed two hybrid plants for stem height (Tt), what results did he always get?
Why is PVC a renewable source?
Write an equation. Then solve the problem.Arturo built 3 sandcastles with 6 towers each. Paco built 5 sandcastles with 4 towers each. Who built more towers? How
what is x multipied by -x
what is 3,256,423,865 rounded to the nearest million?
An average person in the United States throws away 4.5 × 10–1 kg of trash per day. In 2013, there were about 3.2 × 106 people in the U.S.About how many kilogram
A mountain climber stands at the top of a 50 meter cliff hanging over a calm pool of water. The climber throws two stone vertically 1 second apart and observes
Write365,098 in word form
What is 216.231 each decimal in words
what is the supplementary angle to 69 degrees