sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

what is 2[tex]\frac{1}{5}[/tex] + 1[tex]\frac{1}{10}[/tex]
Why did the Puritans move to New England? A. They were trying to escape poverty and famine. B. They hoped to find gold and other riches. C. They wanted to pract
Find the measure of <2. Justify your answer.A. m<2 =75 because same-side interior angles of parallel lines are congruent.B. m<2=105 because same-side i
3 (x -2) = 3x - 2 Determine whether it is one solution no solution or infinite number of solutions Please explain.
Which landform is located at the mouth of the river?
I need help with number 1. and 2. Plsss
The speed of a stream is 4 mph. A boat travels 8 miles upstream in the same time it takes to travel 16 miles downstream. what is the speed of the boat in still
A specialized subunit within a cell that has a specific function
I need help with spanish
What type of change (physical or chemical) occurs when hydrogen bonds with oxygen to make water