xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
what are the answers to the 21 and 22 pages of the only grammar and style workbook you'll ever need
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
Instructions: Your friend Jo just texted you saying she’s planning to meet some guy she met online. You know this is a really dangerous idea. Write a convincing
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
what are your priorities? projects?​
what are your priorities? projects?​
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
the length of a rectangular is one less than twice the width. Find the length + width, if the perimeter is 40
What measurement could be the length of a pool?