issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

A container holds 16 quarts of juice. How much is this in gallons
Of the following, who was not a composer? A. Machaut B. Perotin C. Leonin D. Charlemagne
Which identifies the effects of the Congress of Vienna?
How many plague hearts can be in one map at a time state of decay 2?
Describe the physical and cultural aspects of the North American Southwest.
Which vitamin is synthesized by microbes in the intestine and helps to maintain bone health
A survey showed that 9 of every 25 students liked dogs while 13 of every 20 students liked cats. How many more of the students like cats than dogs?
Mikel is determining if the two triangles below could be similar based on their side lengths. Which statements accurately describe the triangles? Check all tha
Please help me answer this question Below. Dear Members, In an attempt to stop the poor graffiti on the large wall of our building, we are considering asking an
The speaker’s tone in "Harlem" is best described as A. frustrated. B. conflicted. C. joyful. D. accepting. I already know the answer and it's A. This is just f