jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

How did entertainers contribute to the war effort? Check all of the boxes that apply. They served in the military. They entertained service men and women. They
!! NEED HELP ASAP !! Why is mutation needed for evolution to occur, even though it usually has little effect on allele frequencies?
Which population is most likely to survive in the event of a new disease? A. a very diverse population B. a somewhat diverse population C. a population wi
Which of the following statements is true? Question 7 options: The absolute value of -14 is less than 14 The absolute value of -9 is less than 7 The absolute va
BRAINLYEST FOR RIGHT ANSWER PLEASE THIS IS DUE TODAY!!! 90% GRADE QUESTION
Help please, thanks!!!
What is Bruno banned from doing at Out-With?
Walmart entered a period of difficulties after Sam Walton stepped down. Do you anticipate IKEA having the same leadership transition challenges? Why or why not?
witch number is 1.2 and 1.4 on the number line
please help what is the length??