kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

How were colonists able to support local businesses and communicate easily in new england?
what's the SI unit of magnetic Field ?
a Ferrari with an initial velocity of 10 m/s, comes to a complete stop in 5 seconds, what will its acceleration be?
A market: a. reflects upsloping demand and downsloping supply curves. b. entails the exchange of goods, but not services. c. is an institution that brings toget
What treatment approach is based on freud's theories?
Does anyone know this
for questions 1-2 , use what you have learned about adding and multiplying rational and irrational numbers to identify each sum or product as a rational or irra
Which of the below best describes the competitive tendencies of small firms? because they lack legitimacy in the marketplace, small firms tend to signal their c
Match the definition to the term. 1.meaning determined by or through syntax and morphology inflection 2.the aspect of grammar dealing with word order and word r
Flouride is known to prevent tooth decay so it is added to the city water supply for drinking. A medium sized city is populated with 150,000 people. Each person