emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Every compound can be represented by a chemical formula. A chemical formula is the set of symbols showing the elements that make up a compound and their proport
A chemical reaction takes place in which energy is released a range of the reaction characteristics in order from start to finish
If the same amount of CaCl2 is added to equal volumes of water and maple syrup, which will have the higher temperature?
20 POINTS!!!!!!!! How do you figure this out and what's the answer
What is the equation of this line?
Eric suffered a blow to his head during a fight, and found that afterward he was unable to hear. it is likely that his _____ lobe was injured.
Which of the following can be used to measure electricity
Is it considered muscle s ennervation if sympathetic fibers innervate the vessels within the muscle?
what is 19=p-12;29,30,31
which group received the right to vote last