first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Either more sellers in the market or lower production costs can cause supply to _____ at each price level.
How did maize help people in the early Americas
Marco borrowed $150 from his brother.He has paid him back 30% so far.How much money does Marco still owe his brother?
Bile is considered to taste __________. a. sweet b. sour c. salty d. bitter
Can someone give notes and full topics infoin paragraphs? I have it for tommorow full analyze :(
Sara is a teen mother who is having difficulties taking care of her six month old girl. State workers have visited Sara and determined she is no longer fit to
What does the underlined conjunction connect in the sentence? Daisies and daylilies grow in Rosa's flower garden. A. direct objects B. subjects C. sentences
What is a helping verb
What did johnny mean when he told ponyboy to stay gold?
What part of Africa is predominantly Islamic? A. The southern coast and most of the middle of the continent. B. North Africa above the Sahara, West Africa and t