swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What is the product?
Which of the following data sets represent a function? {(2,3) , (3,1) , (2,-5)} {(3,9) , (7,4) , (1,6)} {(4,3) , (4,2) , (4,1)} {(7,6) , (6,7) , (7,8)}
How did japan’s 1889 constitution make the country similar to western nations?
A government can only be considered a democracy if it:
In the following method call, which argument is an array? myObject.some_method(x, y, 3); a) x is an array b) y is an array c) both x and y are arrays d) neither
The power developed by a water turbine running at 120 rpm under a head of 27 m, is 10 MW. If a model with same rotor diameter operates under 20 m head; (a) Calc
A ball is dropped from rest. What will be its speed when it hits the ground in each case. a. It is dropped from 0.5 meter above the ground. b. It is dropped fro
Where did the battle of midway take place
On the average, how long does an American family remain in poverty?
What would most likely be the purpose of a myth ?