ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
Who were the Britons fighting against in the middle ages?
How many electrons are in a carbon 13 (13c) atom?
1.How and why did the universe begin?2.Whats the point of life? Why are we here?3.Are we alone in the universe?4.Are moral values relative or absolute?5.Should
Why was nature so important to Anne Frank? (The Diary of Anne Frank) Please help!!!
What is a federal scout
what types of units are used to describe area?
If a pizza costs 2.85 to make and customer pays 8.95 how much profit have I made as a percentage
A 36-tooth gear turns three times. It is connected to a 12-tooth gear. How many times does the 12-tooth gear turn?
area is 320 square feet width is 4/5 length