HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Is the passage below is it a sentence or a fragment ? Explain why or why not. Bring me glue,scissors,paper,and one hundred pounds of gelatin.
What is the midpoint of a segment whose in endpoints are 5,8 and 11,6
During the Enlightenment, people began to the way their governments functioned.
Please help I will mark brainliest!!!!!!!!
What properties do isosceles and equilateral triangles share?
help ASAP!!! .........................
Which link in the chain of infection would a person coughing or sneezing relate to? A. portal of exit B. vector C. portal of entry D. means of transmission
Three families are sharing the cost of renting a canoe for 7 days. The cost for each family is $14 per day. What is the total cost of renting the canoe for 7 da
An example of kinetic is a
In which sentence is the underlined phrase an adjective phrase? She has been painting on cardboard for at least a decade. The best examples of her artistry were