wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Hank is throwing a surprise party. The party costs $20 per person. Create a table of values and choose the graph that represent the relationship between the cos
Two of the vertices Of a rectangle are(1,-6) and (-8,-6). If the rectangle has a perimeter of 26 units what are the coordinates of its other two vertices
Correct answer gets brainliest !!
Which expression is equivalent to (8 a minus 3 b + 7) minus (2 a + b minus 4)? 6 a minus 2 b + 11 6 a minus 4 b + 3 6 a minus 2 b + 3 6 a minus 4 b + 11
greatest common factor of 21u^5v and 3u^4v^6 and 3u^2v^5
What regions of the world did islam control at its height?
which two element in the periodic table would you expect to combine in the most Violet foshion​
For the function y = 7-3x, what is ordered pair for x=5?
Yeah ya boy just needs some help because I’m not good with word problems
How to solve inter quartile range of the given data set? 3,9,12,15,16,18,21