answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

In the Confederate States of America, the government could not overrule the decisions of state course. What happened to the states when they had conflicts? A.
how many countries did britain colonise​
Simplify the expression and chose the correct answer.
No ___ auxiliar de vuelo (hablar) A. Hablo B. Hablo al C. Hablo a
To find the value of the expression x + 0.07 when x has the value of 0.0002
Jane gets bitten by a mosquito. Through the bite, she can become infected with an organism carried by the mosquito. What role did the mosquito play in the chain
determine if 9|x|+y=4 is a function
Triangle ADB is similar to Triangle EDC. Find CB.​
why is it so important to record all the data in a science experiment​
I have 300 beads. My sister has 60 more beads than I did. How many beads do my sister and I have altogether?​