josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

What is work? How much work is done to move an object 0 meters?
The correct word to complete the sentence
I need to know the answer to this algebra question.
please help will mark brainliest to quickest answer Which of the following is true about interest groups? a. always support one candidate b. not involved in el
How does Gregor feel about his fathers transformation?
What is the most important factor that affects the value of a company? A) cash flow B) earnings C) supply and demand D) number of employees
A pure solvent has a vapor pressure _________ the vapor pressure of a solution. A. equal to B. lower than C. higher than
SOMEONE PLEASE ANSWER ASAP FOR BRAINLIEST!!!!! Michele pushes a box d meters across a floor. She uses a force F, in newtons, to push the box. She pushes the box
Which of the following are FALSE concerning microbes?A. Microbes generate oxygen through photosynthesis.B. The primary role of microbes on the planet involves c
How can you construct perpendicular lines and prove theorems about perpendicular lines