misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why do apples dipped in bleach not turn brown?
Dan bought five new baseball trading cards to add to his collection .The next day his dog ate half of his collection .There are now only twenty nine cards left
The Supreme Court ruled in the Northern Securities Trust case that the ... A. Monopoly was illegal and the trust should be broken up B. Monopoly was legal and c
what is 4k+44=10k-10
What is the total number of years that must pass before only 25.00 grams of an original 100.0-gram sample of C-14 remains unchanged? (1) 2,865 y (3) 11,460 y (2
Why do you think the Court ruled that African Americans had no access to federal court?
As magma cools and crystallizes, minerals form in predictable patterns in a process known as A) fractional crystallization B) partial melting C) intrusion D) B
What are the formulas for finding momentum
In which type of reaction do two lighter nuclei combine to form one heavier nucleus? (1) combustion (3) nuclear fission (2) reduction (4) nuclear fusion
Which substance can be decomposed by chemical means? (1) tungsten (3) krypton (2) antimony (4) methane