vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Adam borrowed money to buy a new car. the bank now has a lien. what can happen if Adam doesn't make his payments on time?
Either the lord or lady will take you on a tour of _____ castle. Which pronoun is correct if the lord and lady jointly own the castle? their his her
what is 20*5 ? Please help!
What would happen to the buying power of your investment after one year if your rate of return was 8% and the rate of inflation was 3%?
Which lines in William Wordsworth's poem reflect the poet’s view that nature’s beauty can live on in our memories and continue to delight us even after our expe
Explain the distance formula. Then use it to calculate the distance between A(1,1) and B(7,-7).
Which additional words in the sentence should be capitalized? My cousin sean's dog is named mocha swirl. Choose all answers that are correct. a. Swirl b. Cous
Should cars be banned down highstreets?
How are living things involved in the carbon cycle constantly
what part of the nueron that decides whether the message will travel