kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Name the set(s) to which each number belongs.* -20√/10 *More than one answer may be correct mark all correct answers. A. reals B. whole C. integer D. rationals
number 7 please and don t care abt others lol
Babies born to teen mothers have a higher risk for low birth weight and infant death.
List the pathway of an erythrocyte (red blood cell) from the right atrium to the aortic semilunar valve.
When you receive a chest x-ray at a hospital, the x-rays pass through a set of parallel ribs in your chest. Do your ribs act as a diffraction grating for x-rays
Imagine you are reading ""what is it that you really need?"" as part of a research project and need to summarize the text. which statements provide a correct ob
give omm Tenses- Worksheet 1. Fill in the blanks in the passage given below with the appropriate form of the verb given in brackets. Do no write the passage, bu
How many cars can be washed with 1 gallon of soap if 100oz Can wash 11 cars?
The House on Mango Street deals with personal identity and coming into your own, but also shows how that personal identity is shaped by numerous social issues.
In the figure below, what is the length of BC? A) 12 B) 13 C) 17 D) 18 E) 22