kovachc kovachc
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

at the market, 5 light bulbs cost $9.85. how much does 7 light bulbs cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2020

Answer:

7 light bulbs cost $13.79

Step-by-step explanation:

1: Divide 9.85 by 5 = 1.97

2: Multiply 1.97 by 7= 13.79

Answer: 13.79

Hope this helps.

Answer Link
Syruppexee
Syruppexee Syruppexee
  • 02-06-2020

Answer:

$13.79

Step-by-step explanation:

If you divide 9.85 by 5, you'll get 1.97. If you multiple 1.97 by 7 the answer is 13.79!

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct sentence. a. You paid your money and takes your choice. b. You payes your money and takes your choice. c. You pay your money and take your ch
In a play, the rising action consists of the events that lead up to the a. last line in the scene b. climax c. external conflict d. internal conflict
Hair and nails are derived from cells of the A. skin. B. bone. C. blood. D. fat tissue.
30-[(9x2)-(3x4)] numerical expression ;)
how much sleep dose a jaguar get in 1 year
Choose the correct sentence. a. You paid your money and takes your choice. b. You payes your money and takes your choice. c. You pay your money and take your ch
During the 1930s, Japan took advantage of China's inner turmoil and annexed which mineral-rich region? A. Tibet B. Manchuria C. Korea D. Mongolia
9.35 as a fraction in simpliest form
Multiply. (–2.1) ∙ (–1.4) a. –3.5 b. –2.94 c. 2.94 d. 3.5
how many times can 21 go into 336