alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the gametophyte generation of the fern plant? produces reproductive organs which produce a zygote produces meiospores which grow into a
Which place would be the best example of a Gothic setting? A. A magical land of elves and fairies O O B. A classroom filled with laughing students O C. A bright
Calcium carbonate can break down to form calcium oxide and carbon dioxide. CaCO3 → CaO + CO2 The oxygen atoms on the product side are not balanced because th
What is the speed of sound in air at 50°F (in ft/s)?
Por favor ayuda con estw problema de la transformada de ls derivada Y''-6y+9y=t y(0)=0 y' (0)=1
How does transpiration pull work?
What are keratinocytes? What is keratin?
which one? please help. Triangle ABC has the angle measures shown below.
An infinitely long straight wire has a uniform linear charge density of Derive the 4. equation for the electric field a distance R away from the wire using Gaus
The endpoints of a segment are (4, 2) and (-2, 2). What are the endpoints of the segment after it has been translated 6 units down? A. (4, -4), (-2,-4) B. (4, -