cooljavierr
cooljavierr cooljavierr
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

any help counts tbh???

any help counts tbh class=

Respuesta :

kayla0the0reader
kayla0the0reader kayla0the0reader
  • 01-07-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

5x5=25 so that is $25.00 for ink

12x12=144 so that is $144.00 for brushes

add the two together you get $169.00

which is more than $100.00

Answer Link

Otras preguntas

Write a paragraph analyzing how each of these documents influenced the group the representative government in the American colonies Mayflower compact The Englis
The amount of food that can be produced in an given area is called
what do you call the statements that are assumed to be true and do not need proof?​
the elevator can accommodate at most 1500 lbs.Carl is transporting boxes that weigh 15lbs each. If carl weighs 170 lbs.Write an equation that can be used to det
Asap help it's for an essay, 3 reasons why online learning is more beneficial than physical learning
An art song is a musical composition for what performing forces?.
If you find a rock that has a belemnite fossil in it. how old is the rock?
Marble(calcium carbonate) reacts with hydrochloric acid(hcl) to form calcium chloride solution, water, and carbon dioxide. Find the percent yield of carbon diox
Given f(x) and g(x) = f(x) + k, use the graph to determine the value of k.
On what basis is segregated public schools unconstitutional