miman5252 miman5252
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 6- foot roll of waxed paper costs $3.60. What is the price per inch?

Respuesta :

myleehopper72
myleehopper72 myleehopper72
  • 02-09-2020

Step-by-step explanation:

hope this helps

20 cent per inch

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP!!Please explain how to solve the problem
[tex]\sqrt{a} +\sqrt{b} =\sqrt{a+b}[/tex]CHO A,B THUỘC R, khẳng định sau đúng hay sai
what is verb 3 of write​
3.Complete the text using the words in the box as needed Accept, occasion, and, love, fun, kind, best, party, present, really Dear Ahsan, Thank you very much fo
de government ministres ovic Kate wants to buy a piece of land in Duna to start her vegetable farming. The piece of land worth $10.000. her mother gave her $5.0
Given that h(x) = 5-2x, find the value(s) of x when h(x) =3​
how did the human beings hurt the world​
ncert maths class 10 solution 5.1 4
BRAINLIEST Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta con el Presente Subjuntivo Irregular (Present Subjunctive Irregular) El sacerdote les aconseja q
9x+5y=34 8x-2y=-2What are the values of x and y? Please explain the steps.​