demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Rain drops fall on a tile surface at a density of 4585 drops/ft2 . There are 15 tiles/ft2 .How many drops fall on each tile? Answer in units of drops/tile.
there are 1680 students at high school , and 420 of them went on a field trip. what percentage of the students went on the field trip?
solve x2 6x = 7 by completing the square. what is the solution set of the equation?
the probability of selecting a consonant from the letters of the alphabet is 21/26
what is 2 and 3/4 divided by 1/4
what is the percent by mass of carbon10 hydrogen 14 nitrogen 2
which house is base on population according to the great compromise ?
What is the major difference between a persuasive essay and an argumentative essay? An argumentative essay does not try to change a reader's opinion. An argum
what should you pay attention to when you see a title for the first time?
What is the slope of a line of best fit if its equation is y = 5x – 4?