animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the table with whole numbers to make 2.82.82, point, 8 in three different ways.
A therapist wanted to determine if yoga or meditation is better for relieving stress. The therapist recruited 100 of her high-stress patients. Fifty of them wer
Juan is driving to his grandmother’s house for the Holidays. He gets in his car and starts driving there at a steady speed. After four hours he looks at his odo
10% more than a number is 132 What is the number?
Which statement describe how Islamic scholars and Christian monks and nuns preserved past knowledge and history? A. They copied pages from old books using a pri
Jackson wants to make at least $150 this weekend so that he can buy some new baseball cleats. If he earned $77.50 on Saturday, write an inequality to find the a
use the volume formula to find the volume of the prism
Read these lines from "The Moon." The moon has a face like the clock in the hall; She shines on thieves on the garden wall, On streets and fields and harbour qu
Tell me some facts about the Saleh Witch Trialswill give brainlist <3
What is the solution to the equation A + 5 2/3 = 9​