shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

What should Julia do to alleviate the stress associated with the negative social situation? go with her emotions and demand the topic be changed remain silent a
Pls need help asap!!!(a) convince your friend that they are wrong. use what you know about trigonometryto explain why angle cad and angle dab are not congruent.
HELP ME WITH THIS . IF correct will get an brainliest HURRRY
A triangle has sides that measure 2 units, 5 units, and 5. 39 units. What is the area of a circle with a circumference that equals the perimeter of the triangle
who would win french or british
For long-lived assets that have been in use for more than one accounting period, depreciation expense on the ______ accumulated depreciation on the ______.
What was the Roman empire's views on Christianity at various points in its history? What caused them to change over time? PLS HELP. (19 POINTS IF DO!!!!) EXPLAI
please help with equivalent ratios
2select all the correct answers. which two statements explain president nixon's desire to establish relations with china?he wanted to lay the groundwork for mil
yall tmr my birthday and my SAT i rlly need help on this question