gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which activity can occur without the use of energy?
why was it illegal to teach a slave to read and write? A)slaveholders feared it would lead to an uprsing B)slaveholders wanted to feel special C)slaveholders di
If one parent had short arms with genotype Ss and the other parent had long arms with genotype ss, what percentage of their children would have short arms? Ques
What is the graph of 5x = 2y − 20?
What is the standard deviation of the data set? Round your answer to the nearest tenth. 6 4 9 5 5 4 5 A. 1.7 B. 1.6 C. 5.0 D. 5.4
Wren recorded an outside temperature of –2°F at 8 a.m. When she checked the temperature again, it was 4°F at 12:00 p.m. If x represents the time and y represent
Which would you prefer a penny per day and it doubles everyday for 5 years or $10 per day for 5 years? Explain?
The Athenian Empire included the area known as Macedonia. the area known as Peloponnesus. the nations around the Aegean Sea. the city-states around the Aegean S
What is the oldest method of printing?
What is the illegal hunting and killing of animals called?