mcortezra0001
mcortezra0001 mcortezra0001
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Gardner can get a 24-pack of chocolate bars for $6.80. How much would he have to pay for a 12-pack of chocolate bars if the ratios are proportional?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

3.40 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 5 By the end of Reagan’s term in office, relations with the Soviet Union had: a. improved significantly. b. become increasingly tense. c. become quite
Which number line shows all the values of x that make the inequality -3x+1<7 true?
Write a program to Find the Sum of 4 numbers​
Here is my question.
The introduction of materials into the atmosphere which produces adverse effects especially to human and their daily activities is known as_____A. air pollution
NO LINKS I WILL REPORT U
Black Americans in the 1950s usually had the lowest paid jobs and lived in the poorest areas of cities, which were sometimes called
fr plz help i give brainiest
Help Please!! Struggling with this for a while
What can you conclude about alternate interior angles? Plz be specific..Will give BRAINLIEST!!!