adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

State the difference between how parents and teenagers view the internet
lily, safia and manjit have 24 marbles altogether. manjit has the same number of marbles as lily and safia together. lily has 5 marbles. how many marbles does s
essay on what service above slef mean to you​
Conjugate each verb AND write the English translation for each
When you increase the resting potential of a neuron.
Use the long division method to find the result when 3 x 3 + 16 x 2 + 24 x + 9 3x 3 +16x 2 +24x+9 is divided by x + 3 x+3.
Hypokinetic diseases refer to those that are caused by:.
The following is an example of inductive reasoning: You observe that it has rained on the past three Tuesdays, and you conclude that it rains on every Tuesday.
Write a number or expression in the box to create a true equation.8 x (20 + ___) = 8 x ___ + 8 x 7 = 160 + 56 =
Need help if anyone knows how to do this.