ccebrero3
ccebrero3 ccebrero3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, Sam bought 4 hats for $65. What is the cost of 1 hat?

Respuesta :

serenavass
serenavass serenavass
  • 02-11-2020

Answer:

$16.25

Step-by-step explanation:

4 hats cost $65

1 hat cost 65/4=16,25

Answer Link

Otras preguntas

¿Dónde compras los calcetines y las botas?
what is the relationship between the 6s in 660,472
(1 point) find ∬rf(x,y)da∬rf(x,y)da where f(x,y)=xf(x,y)=x and r=[1,6]×[4,5]r=[1,6]×[4,5].
Which type of correctional facility hosts offenders below the age of 18?
The cart starts out with __________ energy and then moves on to ______ energy. kinetic; potential potential; kinetic auditory; kinesthetic kinesthetic; auditory
Which theorist(s) would agree with the idea that we automatically feel startled by a sound before we label it as a threat? cannon-bard james-lange lazarus ledou
Jasmine opened a bank account. She deposited $84.50 into her account every month for 20 months. She used $50.50 every month to pay for dance lessons. After 20 m
Which king conquered and united several smaller kingdoms to form Mali? Mutota Ewuare Lalibela Sundiata
Someone who takes depressants is risking which of the following outcomes? a. Appetite increase b. Heightened alertness c. Psychotic behavior d. Sleep disor
Determine the better buy by comparing unit rates. 1. 20 pens for $1.60 or 25 pens for $2.25 2. 13 berries for $2.60 or 17 berries for $3.06