willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an effect of alcohol on the body? A. Dehydration B. Increased range of vision C. Increased blood-sugar levels D. None of the above
America declared war on Spain after
The area A of a circle is the product of π and the radius r squared i need written in a algebraic equation
Buying rental property is an investment option that carries a higher risk than some other options. However, the returns can be good. Assume you have purchased a
Read the excerpt from Julius Caesar, act 1, scene 2. CAESAR. Calpurnia! CASCA. Peace, garden tool! Caesar speaks. CAESAR. Calpurnia! CALPURNIA. Here, my lord. C
Which is the best way to revise the sentence to include more precise wording? Modern novelists often expand to other genres, such as screenwriting. Modern write
what is the smallest number when divided by 24 and 12 leaves remainder 12
Need help with this fast
que te gusta leer ,o hablar por telefono
Fatty acids are absorbed into the (multiple answers may apply) Oblood capillaries in the villi of the large intestine lacteal in the villi of the large intestin