pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

At the beach, differences in temperatures create wind which transfers heat between the land and the water. The same process is also seen in the ocean as the gul
The liver acts to keep blood glucose at a relatively constant level. It takes up glucose from the blood when levels are too high, and adds glucose to the blood
What is software ownership
IS THIS RIGHT JUST ANSWER YES OR NO
A line has a slope of -4 and passes through the point (0,-6) how do you do this ?
In the late 1800s,Mendel predicted the existence of units of hereditary information or factors. what do we call these units of hereditary information today?
What is the answer??
The population of bacteria in a petri dish doubles every 24 h. The population of the bacteria is initially 500 organisms. How long will it take for the populat
Based on the map, which of these states was an allied state of the Aztec empire
Which sentence contains a redundancy? A) We love this store because it is full of foreign imports from other countries. B) People were lined up before dawn