Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or false A nucleotide is make of a sugar, a phosphate, and a base.
helppp!!! which of the following best describes the theme of this poem and how is it presented? A. the lack of rhythm or meter brings out the conflict between
WWhat is the equation for the line of reflection? On a coordinate plane, triangle A B C has points (6, 3.7), (5.4, 2), (1, 3). Triangle A prime B prime C prime
Why is the frontal part of your brain important?
Your mother just got a new computer, but has no idea how to use it and asks for your help. In Spanish, explain how to use a computer in three sentences.
Give me the correct answers please and thanks (I need help from Plato users check my 3 recent I need help for that because school is confusing) HELP IM ALMOST
I'm doing geometry. Does anyone know how to do this?
URGENT WHY IS LIGHT NEEDED FOR PHOTOSYNTHESIS
THIS IS DUE IN 10 MINUTES!!!
romeo and juliet Shakespeare language tricks